'Barış için Herkes' bir araya geldi

Yazar / Referans: 
http://www.evrensel.net/
Tarih: 
11.02.2016

Barış için Akademisyenlere destek vermek ve savaşın son bulması için toplumun çeşitli kesimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu barış inisiyatifleri ‘Barış için herkes’ adı altında Şişli Kent Kültür Merkezi'nde forum gerçekleştirdi.

Günler öncesinden çağrı yapılan foruma yaklaşık 1500 kişi katıldı. Şişli Kent Kültür Merkezi önünde uzun kuyruklar oluşturan katılımcılar barış inisiyatiflerinin gönüllüleri tarafından aranarak salona alındı.

Forum, Barış İçin Sinemacıların hazırlamış olduğu video gösterisiyle başladı. Videoda, 7 Haziran seçimlerinin hemen öncesinde Diyarbakır'da HDP mitingine yapılan bombalı saldırıyla başlayan süreç anlatıldı.

Kardeş Türküler'in müziğiyle destek verdiği forumda, Boğaziçi Dans Gösteri Topluluğu da bir gösteri sergiledi.

Haftaya salı günü 19.00'da yeniden toplanma kararı alındı.

Foruma Barış için engelliler, Barış için tiyatrocular, Barış için edebiyatçılar, Barış için sinemacılar, Barış için Listag, Barış için LGBTİ, Barış için gazeteciler, Barış için hukukçular,  Barış için sağlıkçılar, Barış için kadın girişimi,Barış için çocuklar, Barış için Eczacılar, Barış için tribünler, Barış için emekliler, Barış için sendikacılar, Barış için öğrenciler,  Barış için turist rehberleri, Barış için Beyaz bayrak inisiyatifi, Barış için İstanbul Erkek lisesi katıldı. (İstanbul/EVRENSEL)